BB | 23.8.2013 | Počet hlasů: 0 | Průměrné hodnocení: 0

TRX

TRX v lezeckém tréninku není ve světě žádnou novinkou. U nás si však cestu na naše bouldrovky a stěny teprve razí. Pojťmě si tuto mocnou zbraň v tréninku síly představit lépe.

TRX® závěsný posilovací systém je druh fitness cvičení, při kterém používáte vlastní tělesnou hmotnost a gravitaci. Jedná se o jedná se o tzv. funkční trénink. 

TRX
Total-Body Resistance Exercise
(= Cviky pro zatížení celého těla) Suspension Training (Závěsný trénink).

TRX® se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX®. 

Lezecký trénink s Magnusem Midtbo jste asi viděli, ale pro připomenutí:

 
to na čem cvičí není přímo TRX, ale princip je stejný.Závěsné cvičení na TRX®

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh, nikoli jen v lehu na zádech na zemi, jako zahrnuje většina tradičních cvičení na břišní svaly. Kromě toho nabízí řadu intenzivních pohybů zaměřených speciálně na břišní svaly.

Významné posilování těla je také spojeno se cviky na záda, ramena, hrudník, boky a nohy. Proto říkáme, že cvičení na TRX® procvičuje stále celé tělo.


Jednou z největších výhod systému TRX je jeho absolutní variabilita a přizpůsobitelnost vaší výkonnosti - pro každého je možno nastavit zcela individuální obtížnost cviků a tak jej mohou využívat jak děti tak nabušení sportovci. Cvičení lze postavit jako posilovací pro specifika daného sportu (např. lezení) nebo se může jednat o všeobecný fitness trénink.

Od 23.9. budeme v Č. Budějovicích pořádat pravidelné lekce http://www.aktivnisport.cz/jak-jsme-aktivni/trx-trenink.html


a v říjnu se můžete těšit na seminář v Písku - trénink síly pomocí TRX.

Případně se stavit u nás na bouldrovce a cvičení si vyzkoušet osobně.


TRX je propracovaný tréninkový program, celkem náročný na správné provedení. Při nepřesném provedení bude trénink v lepším případě neefektivní v horším si můžete ublížit. Chcete li s cvičením a posilování na TRX začít, je na místě začínat pod vedením trenéra.trx

BB | 23.8.2013 | Počet hlasů: 0 | Průměrné hodnocení: 0


: bb @ budlez.cz :

: INFO :

Copyright © 2004 BB